PROČ STEVE JOBS NENECHAL SVÉ DĚTI HRÁT SI S IPODY?

 

Ať už máte děti, nebo ještě ne, s nárůstem technologií přichází i dilema, jak budoucí generaci vychovávat. Otázka zní: Necháváte, popř. nechali byste si své děti hrát s iPodem/iPadem?

Steve Jobs ne a tady je důvod proč.

V někdejší nedělní příloze New York Times se jednou novinář Nick Bilton zeptal Steve Jobse: „Vaše děti asi iPad milují, že?“ Jobsova odpověď: „Nepoužívají ho. Dětem doma technologie spíš omezujeme.“

Obzvláště v Silicon Valley je trendem, že IT specialisté posílají své děti do netechnologických škol (jako například waldorfská škola v Los Altos), kde nenajdete počítače a výuka je prováděna klasickou psanou formou.

Chris Anderson, technologický inženýr, vysvětluje, proč ti, kdo pracují s technologiemi, k nim své děti nepouštějí.

„Moje děti mě obviňují z fašismu a stěžují si, že žádný z jejich kamarádů nemá takové podmínky jako oni… To proto, že jsem viděl nebezpečí, které v sobě technologie skýtají. Stalo se to mě a nechci, aby se to stalo i mým dětem.“

Pokud u svých dětí vzbudíte závislost na iPhonu již v nízkém věku, připravíte je tak o možnost rozvinout svou představivost a kreativitu.

Generace 90. let je tou poslední, která si ještě hrála venku na zahradě a nepoužívala smartphony ani notebooky. Je poslední, kdo se učil a socializoval skrze knížky a lidský kontakt než pomocí googlu a sociálních sítí.

Takže máme se bát, že naše děti připravíme o potěšení z nového telefonu, anebo o zdravější, nezávislý vývoj? Myslím, že Steve Jobs měl to největší právo tuto situaci posoudit.

Tudíž příště, až se zamyslíte, jak vychovávat své děti, ještě jednou zvažte, zda jim skutečně chcete bránit v přirozeném vývoji a hraní si venku v přírodě; možná vás teď budou nesnášet, ale později vám poděkují. Vsadím se, že to samé jste udělali i vy vašim rodičům.

 

zdroj: www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5039-tady-je-duvod-proc-steve-jobs-nenechal-sve-deti-hrat-si-s-ipady

 

Shrnutí vlivu tabletu na děti:
 
Při používání iPadů a ostatních tabletů dochází u dětí k následujícím vlivům
1. Dítě s tabletem se nepohybuje! Člověk si lépe pamatuje, když je učení spojeno s pohybem.
2. Děti s tabletem si nepřizpůsobují oči! Nedochází u nich ke střídání zaostřování (akomodaci) oka na dálku a na blízko jako při hře venku.
3. Děti s tabletem nemluví! Nerozvíjí se u nich řečové schopnosti jako při hře s kamarádem venku v přírodě.
4. Čili dětem s tabletem se nerozvíjí dostatečně pohybové, zrakové ani řečové centrum v jejich mozku.

 

Ponaučení?

Věnujte se svým dětem, hrajte si s nimi venku, obklopte je přírodou.
 
 
POMOC RODIČŮM - Aplikace, které pohlídají vaše děti namísto vás samotných
Věk dětí vlastnících mobily a tablety se neustále snižuje a riziko narušení jejich psychického vývoje se tak zase pořád zvyšuje. Přitom se jedná o problém, který už nelze řešit pouze důsledným dohledem – děti si totiž telefony a tablety berou s sebou do školy, na zájmové kroužky, nebo odpoledne na hřiště.Pečlivý dohled proto nahrazují speciální aplikace, které na rozdíl od nás mohou děti hlídat non-stop. Aplikace, které pohlídají vaše děti namísto vás samotných, nazýváme tzv. aplikacemi rodičovské ochrany (nebo anglickým souslovím parental control app).

VÍCE ZDE: svetaplikaci.tyden.cz/rodicovska-kontrola-aplikace-ktere-pohlidaji-vase-deti/

 

Telefonní chůze - další fáze lidské evoluce? 
...Oční lékaři opakovaně varují, že nadměrné používání chytrých telefonů může vést k dlouhodobému poškození očí, protože modré světlo je potenciálně nebezpečné pro oční sítnici. Syndrom suchých očí, bolesti hlavy i nárůst počtu případů krátkozrakosti - to všechno je spojováno s delší dobou strávenou u mobilních zařízení a počítačů...

 

 

A na závěr úsměvně smutné video o díteti, které nechápe, proč ten „iPad“ nefunguje: https://www.youtube.com/watch?v=aXV-yaFmQNk   1:25