1. Naše škola je od října 2015 členem KOALICE PROTI PALMOVÉMU OLEJI.

  více zde: stoppalmovemuoleji.cz/clenove.php

 

2. Dne 6. 5. 2016 škola získala titul "Škola podporující zdraví" a stáváme se tak 16. základní školou v Jihomoravském kraji, které se ho podařilo dosáhnout

Dlouhodobé projekty a sbírky školy:

      

DEN ZDRAVÍ 2016

Dne 22. 4. 2016 proběhl na škole projektový den zaměřený opět na zdraví. Letos mezi nás zavítali i studenti lékařské fakulty v Brně.
Žáci plnili různé úkoly, soutěžili a úspěšně spolupracovali. Dozvěděli se, jak správně poskytnout první pomoc při zástavě srdce, jak u dospělé osoby, tak u miminek, a jak správně zavolat pomoc. Nakonec si vše i prakticky vyzkoušeli.
Na dalších stanovištích se dověděli nové informace ohledně problematiky palmového oleje, třídili obaly od různých potravin, hledali výrobky bez palmového oleje, učili se číst etikety na výrobcích a pracovali s webovými stránkami https://www.zdravapotravina.cz/, na kterých je spousta užitečných informací ohledně přidaných aditiv, přehled škodlivosti jednotlivých E-ček i několik zdravých receptů.
Nakonec se žáci naší školy zapojili do výzvy celosvětového projektu Rallye Wavetrophy a napsali své vzkazy, nápady a závazky, jak omezit spotřebu energie na planetě, jak využívat obnovitelné zdroje, jak přispívat ke snižování emisí, prostě nějaký tip, jak pomoci planetě Zemi. 

Více zde: https://www.wave.earth/#!make-your-card/qh2g6